Përmbytje masive në Spanjë

01:20 | 13 Shtator 2019

Një stuhi e madhe shiu ka ‘pushtuar’ veri-lindjen e Spanjës e cila ka sjellë përmbytje të shumta.

Një çift të moshuarish kanë humbur jetën nga përmbytjet, pasi lumejtë të dalë nga shtrati morën përpara makinën e tyre.

Me djetëra banorë janë evakuar. Qytetet më të prekura janë Valencia dhe Alicante. Disa shkolla janë mbyllur deri në largimin e përmbytjeve. Gjithashtu ka shkëputje të energjisë elektrike në disa zona./tch/

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara