Përfundon pengmarrja, policia qëllon me snajper pengmarrësin

14:55 | 20 Gusht 2019

Personi që kishte marrë peng një autobus në Brazil është qëlluar nga policia pasi kishte mbajtur peng pasagjerë për orë të tëra.

Sulmuesi sekuestroi automjetin gjersa po kalonte urën Rio-Niteroi me 37 persona në bord rreth orës 06.30 të kohës lokale, duke e ndaluar në mes të rrugës dhe bllokuar rrugën, transmeton portali arbresh.info.

Policia nisi negociatat me pengmarrësin dhe ai kishte liruar disa pengje para se të tentonte të ikte nga mjeti gjersa po ia mbante pistoletën në kokë një pengu.

Policia ushtarake tha se një snajper ‘neutralizoi’ të dyshuarin dhe të gjitha pengjet u liruan pa therrë në këmbë.

Bëhet e ditur nga një zëdhënës i policisë ushtarake që i dyshuari kishte një armë lodër.

Ai më parë kishte kërcënuar se do të ndizte autobusin dhe pretendonte se ishte ish oficer i policisë ushtarake, por kjo u kundërshtua nga policia./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara