Përfshihet nga zjarri kisha historike në Nju Jork

23:13 | 5 Dhjetor 2020

Një kishë historikë në Nju Jork, në Manhatanin e poshtëm, është përfshirë nga zjarri.

Zjarri u përhap nga ndërtesa tek ajo herët këtë mëngjes dhe nuk pati viktima në aksident.

Zjarri që përfshiu kishën erdhi nga një ndërtesë katërkatëshe e pabanuar, shkruan AP, transmeton portal arbresh.info

Kisha u ndërtua në 1892 dhe shërbesa u mbajt nga një prej organizatave më të vjetra fetare në Neë York, e cila daton që nga themelimi i një vendbanimi të emigrantëve protestantë nga Hollanda gjatë viteve 1920.

Ende nuk dihet se çfarë do të ndodhë me ndërtesën e kishës./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale