Njihuni me vajzën e sulmuesit të Londrës e cila nuk iu bind atij dhe e refuzoi shaminë (FOTO)

13:01 | 26 Mars 2017

Vajza e sulmuesit të Londrës, Khalid Masood, kishte luftuar kundër idealeve të babait të vet xhihadist, si dhe kishte refuzuar që të hiqte dorë nga jeta e vet e stilit perëndimor.

Teegan Harvey, 18-vjeçe, kishte refuzuar të vishte shaminë dhe t’i bindej mënyrës së rreptë të jetesës islamike, transmeton Express.

Një fotografi e adoleshentes atraktive që ka të veshur një fustan të zi joshës duke i buzëqeshur kamerës, pikturon një imazh tjetër krahasuar me atë çka mund të pritet prej një vajze të një terroristi.

Masood vrau tre persona dhe plagosi rreth 50 të tjerë kur e shtypi turmën e këmbësorëve mbi urën e Westminister të mërkurën që lamë pas. Ai më pas e theri me thikë për vdekje një oficer të policisë, para se policia ta qëllonte për vdekje në oborrin e Parlamentit të Britanisë.

3e99ddb000000578-4350242-image-a-24-1490519318638_1490528572-7849457

3ea5021c00000578-4350242-image-a-27-1490519932613_1490528572-3836874

3ea5022600000578-4350242-image-m-26-1490519928800_1490528572-2376751

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara