Nëntë të vdekur nga rrëzimi i një helikopteri shpëtimi

02:28 | 12 Gusht 2018

9 persona kanë mbetur të vdekur nga rrëzimi i një helikopteri shpëtimi në malet e Japonisë Lindore.

Ky helikopter u rrëzua në kufirin prefektural midis Gunma dhe Nagano teksa ishte duke kontrolluar një gjurmë malore për alpinistë, njofton Kyodo.

Shkaku i rrëzimit mbetet i panjohur, megjithëse dëshmitarët okularë kanë thënë se motori bëri tinguj të çuditshëm dhe se po fluturonte në një lartësi të ulët.

Shpërndaje në rrjete sociale