Nënë e bijë vdesin nga kafshimi i gjarprit

15:18 | 26 Maj 2018

Një foshnje ka vdekur sepse është ushqyer me qumësht të helmuar, pasi nëna e saj u kafshua nga një gjarpër derisa po flinte ne gjumë.

Policia tha se nëna indiane, 35 vjeçe, e cila gjithashtu vdiq, nuk e kuptoi se ajo ishte sulmuar gjatë gjumit, dhe pa dashje e mbyti edhe vajzën trevjeçare duke e ushqyer me gji, transmeton Daily Mail.

Foshnja dhe nëna e saj vdiqën te enjtën në Uttar Pradesh para se të arrijnë në spital,tha – inspektori i policisë Vijay Singh.

Familja e dalloi gjarprin në një dhomë tjetër, por krijesa iku.

India është shtëpi e rreth 300 lloje gjarprinjësh, 60 prej të cilëve janë shumë helmues, duke përfshirë kobrën indiane, krahinën, viperin e Russellit dhe viperin e sharruar, /arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara