Londër, arrestohet 18 vjeçari, dyshohet për vrasjen e dy motrave

12:45 | 1 Korrik 2020

Një 18-vjeçar është arrestuar sot në jug të Londrës me dyshimin për vrasjet e motrave Bibaa Henry dhe Nicole Smallman në Wembley më 6 qershor, tha Policia Metropolitane.

Ai u arrestua në një adresë në jug të Londrës me dyshimin për të dy vrasjet dhe mbetet në paraburgim, transmeton arbresh.info

Motrat u plagosën me thikë për vdekje në Fryent Park, jashtë Slough Lane. Ato kishin qenë aty më herët për të festuar ditëlindjen e 46-të të Bibës.

Kryeinspektori i detektivëve Simon Harding, i cili po udhëheq hetimin, tha: “Duke pasur parasysh rëndësinë e këtij zhvillimi, ne vizituam sot familjen personalisht për t’i informuar ata për arrestimin. Mendimet tona mbeten me ta në këtë kohë shumë të vështirë.

“Një ekip i oficerëve të mjekësisë ligjore ka qenë në prani e vazhdueshme në park gjatë javëve të fundit duke kryer kërkime të përpikta të gishtave në atë që është një skenë e gjerë dhe komplekse e krimit.

“Ndërsa kjo punë tani ka përfunduar, kërkime të vogla në zonat e jashtme të parkut ende do të vazhdojnë.”

Policia dhe Shërbimi i Ambulancës në Londër u thirrën në park më 7 qershor pas një raporti të dy grave të gjetura pa shenja jete. Motrat u shpallën të vdekura në vendngjarje dhe një ekzaminim pas vdekjes dha shkakun e vdekjes për të dyja që ishin të plagosura me thikë./TheIndependent/arbresh.info/

Lajmet më të lexuara