Komediania izraelite i propozon martesë princit të kurorës

09:39 | 2 Mars 2019

Një komdiane izraelite që bëri shaka duke thënë se dëshiron të martohet me princin saudit të kurorës Mohammed bin Salman është bërë sensacion në mediat sociale arabe.

Madje disa media e kanë quajtur propozimin e saj të sinqertë, transmeton portali arbresh.info.

Noam Shuster-Eliassi duke qeshur tha se dëshiron të martohet me princin saudite në një intervistë për kanalin arab i24.

Pas ankesave se “askush nuk e pëlqen një vajzë të gjatë dhe të fortë”, 32 vjeçarja e pamartuar tha se familja e saj po i bënte presion që të gjente një burrë, sipas së cilës çdo burrë do bënte, madje edhe një jo-hebre.

Shuster-Eliassi megjithatë tha se ishte në kërkim të princit të pashëm.

“Unë nuk dua të [martohem] vetëm me ndonjë person. Unë po kërkoj lartë “, tha Shuster-Eliasi në i24. “Nuk është Presidenti [Presidenti sirian] Bashar Assad. Por – jo, jo, jo – ai nuk do të punojë. MBS [Muhammed bin Salman]. MBS është një njeri shumë i gjatë dhe unë e di se ka tani … më shumë marrëdhënie midis Arabisë Saudite dhe Izraelit “, tha ajo.

Ndërkohë që shaka shkoi pa u vënë re në Izrael, ajo u përhap si një zjarr në mediat sociale arabe, me disa faqe të lajmeve që raportonin edhe ndeshjen e sugjeruar – e cila tingëllon si premisa e një komedie romantike të konceptuar keq ose një karikaturë Disney thellë e keqe – propozim./Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale