Google ADS

Kim Jong-un heq dorë nga programi bërthamor

00:08 | 21 Prill 2018

Koreja Veriore heq dorë nga programi i raketave bërthamore dhe balistike.

Sipas mediave ndërkombëtare, Kim Jong-un ka deklaruar se programet e raketave bërthamore dhe balistike në Korenë Veriore kanë lejuar vendin që të sigurojë stabilitet strategjik dhe paqe, kështuqë nuk ka nevojë për teste shtesë, transmeton portali arbresh.info

Testimet e raketave balistike patën acaruar raportet mes SHBA-ve, Japonisë, Koresë Jugore dhe Japonisë./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale