Itali, taksa për plastikën i kushton familjeve 109 euro në vit

23:39 | 11 Nëntor 2019

Taksa e re e qeverisë për plastikën njëpërdorimshe, e përfshirë në projektligjin e buxhetit të vitit 2020, do u kushtojë familjeve italiane mesatarisht 109 euro në vit, deklaroi të hënën Drejtoresha e Përgjithshme e Konfindustrisë, Marcella Panucci.

Në një seancë në Dhomën e Deputetëve, ajo theksoi se buxheti nuk është mjaftueshëm për të nxitur rritjen dhe nuk e prish trendin./atsh/

Shpërndaje në rrjete sociale

Të ngjashme