Ia vjedhin biznesmenit orën 800 mijë dollarëshe nga dora

20:46 | 10 Tetor 2019

Një biznesmeni japonez i është vjedhur ora në vlerë prej 800 mijë dollarësh nga dora.

Ngjarja ka ndodhur para hotelit me pesë yje në Paris, bën të ditur policia, transmeton portali arbresh.info.

Viktima kishte dalë nga Hoteli Napoleon, afër Harkut të Triumfit dhe Pallatit Presidencial, rreth orës 9 të mëngjesit. të hënën në mbrëmje për të pirë cigare, kur një hajdut rrëmbeu orën nga kyçi i dorës, i tha CNN një zëdhënës i policisë së Parisit.

Viktimës iu afrua një burrë i cili e pyeti për një cigare, por kur nxori dorën jashtë, hajduti kapi orën dhe iku me vrap, njoftoi bashkëpunëtori i CNN BFMTV.

Ora ishte një Richard Mille Tourbillon Diamond Twister, shtoi ajo. Ky sahat zviceran i luksit, e cila është zbukuruar me një spirale të mbuluar me diamant, shitet me një çmim prej 757,000 € (830,000 dollarë). Për shkak të vlerës së saj, çështja u transferua në një grup pune të krimit të organizuar, tha zëdhënësi./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara