I shpëtoi jetën një polici, pas një muaji fiton lotarinë Euromillions

09:13 | 16 Maj 2020

Burri i cili ndihmoi të shpëtojë jetën një polici muajin e shkuar  që pësoi sulm në zemër, ka fituar lotarinë prej një milionë funtash.

Anthony Canty nga Maldon i Essex, i dha ndihmën e parë oficerit i cili u rrëzua në autobus nga Witham në prill, transmeton portali arbresh.info.

Ai i fitoi paratë në tërheqjen e Euromillions me 5 maj.

Oficeri, i cili është rikuperuar, i tha Canty “karma e mirë u ndodh njerëzve të mirë”.

PA MEDIA

Canty, i cili ka punuar gjatë gjithë izolimit duke mirëmbajtur furnizimin me ujë, ishte rrugës për në shtëpi me autobus nga puna kur polici iu rrëzua në prehër.

Ai i dha oficerit ndihmën e parë me ndihmën e udhëzimeve të një operatori 999 dhe trajnimit të ndihmës së parë që ai kishte në punë.

Oficeri u transportua në spital përmes helikopterit dhe kaloi pesë ditë në kujdesin intensiv.

Canty, i cili ka qëndruar në kontakt me oficerin, tha: “Unë i telefonova atij [për] fitoren dhe ai tha se” karma e mirë ndodh me njerëzit e mirë “.

Babai i dy fëmijëve bleu biletën e tij në The Tolleyshop në Spital Road, Maldon dhe zbuloi se ai kishte fituar ndërsa ishte në tren për të punuar.

Ai tha: “Unë e di se nuk do të heq dorë nga puna.

“Më pëlqen dhe jam krenar për atë që bëjmë, kështu që përfundimisht nuk po heq dorë nga kjo”./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara