Greqi, 800 raste të reja me Covid-19 dhe 32 viktima në 24 orët e fundit

19:15 | 9 Janar 2021

Në 24 orët e fundit në Greqi janë regjistruar 800 raste të reja me koronavirus, ndërsa 32 pacientë kanë humbur jetën.

Sakaq 362 pacientë po trajtohen me intubim, ndërsa 85.4% e pacientëve të intubuar kanë një sëmundje bashkëshoqëruese ose janë të moshës 70 vjeç e lart.

Numri i përgjithshëm i të infektuarve ka kapur shifrën 144293, nga të cilat 52.2% janë burra.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara