Gjermani: Myslimanët marshojnë kundër terrorizmit

02:02 | 18 Qershor 2017
Trina Galanxhi

Disa qindra gjermanë, shumica prej tyre myslimanë kanë marshuar në Këln, kundër sulmeve terroriste që po kryen nga militantët ekstremistë islamikë.

Protestuesit marshuan nën sloganin “Jo me ne”, transmeton portali arbresh.info

“Unë jam nga një familje myslimane dhe nuk dua që njerëzit të përdorin besimin tim për vrarë njerëz tjerë”, ka thënë një protestuese.

Megjithatë, pjesëmarrja ka qenë shumë më e vogël se sa kanë pritur organizatorët.

Gjermania për herë të fundit është goditur nga sulmet terroriste në prag të Krishtlindjeve në vitit 2016, ku mbetën të vrarë 12 persona./Arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale