George HW Bush kërkon falje pas akuzave për ngacmim seksual

14:57 | 25 Tetor 2017

George HW Bush kërkon falje pas akuzave për ngacmim seksual

George H W Bush ka kërkuar falje pasi një aktore e ka akuzuar për ngacmim seksual, transmeton arbresh.info.

Heather Lind, 34, ka thënë se presidenti Bush e ka ngacmuar para disa viteve për një fotografi që ishte postuar.

“Më preku nga pas që nga karroca e tij me rrota, teksa e kishte gruan pranë vetes. Dhe tregoi një shaka të pistë” ka thënë ajo për Mail Online.

“Një roje I sigurisë më ka thënë që nuk duhej t’i kisha qëndruar pranë gjatë fotografimit” ka shtuar ajo./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara