Garë e ngushtë në shtetin e Nevadas, Biden ka 0.6 për qind vota më shumë se Trump

14:12 | 4 Nëntor 2020

Në Nevada po zhvillohet garë e ashpër mes Donald Trumpit dhe Joe Biden.

Biden ka një epërsi prej 0.6 për qind të votave në nivel vendi, shkruajnë mediat e huaja transmeton portali arbresh.info

Saktësisht, përparësia e demokratit kundrejt republikanit është pak se tetë mijë vota kur kanë mbetur të numërohen edhe 33 për qind të votave.

Kujtojmë se shteti i Nevadës fituesit do t’ia sjell gjashtë vota elektorale në garën presidenciale. /arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara