“Fryrja” e mishit të kuq, pamjet bëhen virale kudo

13:23 | 19 Prill 2023

Në rrjetet sociale po qarkullon video e “shtimit të mishit dhe shtimit të ujit të kripur në ushqim. Videoja shpejt u bë virale.

“Kjo do të duhej të ishte ilegale”, ishte komenti më i shpeshtë si reagim ndaj videos ku shihet sesi mishi “fryhet”.

Videoja është shpërndarë në kanalin e gastronomisë në TikTok, e cila shkaktoi një “lumë” komentesh nga përdoruesit.

“Injektimi i mishit. Nëse nuk e keni parë më parë, kjo është një procedurë normale e ndërmarrë nga fabrikat e përpunimit të ushqimit”, u tha në përshkrim.

“Ajo që injektohet është një shëllirë që mund të përmbajë aditivë etj. I jep shije dhe lëng produktit përfundimtar”, shkruhet në përshkrimin e videos.

@cbsfoodtech Injecting Meat 💉 If you have not seen this before, This is a normal procedure undertaken by food processing facilities. Whats being injected is a brine that CAN have additives etc.. (this is just brine) It adds flavour and juiciness to the end product. #satisfying #satisfyingvideo #steak #steaktiktok #inject #injections #injecting #foodprocessing #foodvideo #food #foodie #foodtiktok ♬ original sound – CBS Foodtech

Shpërndaje në rrjete sociale

Të ngjashme