Fox News i thotë stafit të refuzojë të thërrasë Biden president i zgjedhur

16:33 | 6 Nëntor 2020

Fox News i ka dërguar stafit një urdhëresë duke u thënë atyre që të mos i referohen Joe Biden si president i zgjedhur nëse ai shpallet fitues, raporton CNN.

Brian Stelter, gazetar i CNN tha se memo u ishte dërguar të gjithë punonjësve, transmeton portali arbresh.info

Kjo vjen ndërsa fushata e Trump po vlon për shkak të vendimit të Fox për të shpallur Arizonën si fitore të Biden të martën në mbrëmje në 10:30 pasdite – pika e parë e shitjes. AP së shpejti ndoqi shembullin, por CNN, NBC dhe New York Times ende nuk e kanë bërë një gjë të tillë.

Fushata e Trump akuzoi Fox për shtypjen e votuesve.

Vanity Fair raportoi se presidenti ishte aq i zemëruar saqë ai mori në telefon Rupert Murdoch dhe i “bërtiti” 80-vjeçarit për të urdhëruar ekipin e tij që të anulonte vendimin. Murdoch refuzoi./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara