Fatlum se jo mahi, fiton 88 milionë euro në lotari

14:35 | 24 Shkurt 2018

Një person ka fituar plot 88 milionë euro në lotarinë Euromillions, pasi qëlloi shtatë numra.

Fituesi fatlum është një nga dy personat me shtatë të qëlluara që ndan shumën prej mbi 160 milionë euro, transmeton portali arbresh.info

Njëri fitues është nga Britania e Madhe e tjetri nga Spanja.

Numrat e tërhequr ishin 10, 17, 18, 28, 47 ndërsa Yjet Fatlume ishin 3 dhe 7.

Që nga 29 dhjetori askush nuk ka fituar, gjë që ka bërë shumën të rritet.

Colin dhe Christine Weir mbajnë rekordin për fitimin më të madh në Euromillions pas kapën shumën plot 182 milionë euro më 2011./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara