Austria vazhdon kufizimet antiCovid-19

10:14 | 17 Janar 2021

Austria do të vazhdoj kufizimet kundër koronaviursit deri më 8 shkurt.

Lajmin e ka bërë të ditur agjencia e lajmeve APA, transmeton arbresh.info, sipas informacioneve nga takimi i qeverive federale dhe regjionale të zhvilluar të shtunën.

Masat kufizuese duhej të përfundonin më 24 janar, por zyrtarët shëndetësor kanë paralajmëruar se shkalla e infeksionit është shumë e lartë për të filluar me lehtësimin e masave.

Austria, vendi i 8.9 milionë banorëve, është në izolimin e tretë, vetëm me dyqanet esenciale të hapura. Vendi ka raportuar rreth 390,000 raste me COVID-19 dhe 7,000 viktima që nga fillimi i pandemisë vitin e kaluar./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara