Shqetësuese: Gjermania shënon numër të lartë të viktimave të Covid-19

10:20 | 14 Janar 2021

Instituti gjerman “Robert Koch” ka njoftuar se gjatë 24 orëve në Gjermani janë shënuar 25.164 raste të reja të koronavirusit.

Përpos infektimeve, gjatë kësaj periudhe u regjistruan edhe 1.244 viktima të reja dhe numri i përgjithshëm i të vdekurve nga pandemia shkoi në 43.881, shkruan The Guardian, raporton arbresh.info

Ndërsa, Gjermania ka vendosur që masat kufizuese të mbeten në fuqi së paku deri në fund të janarit.

Lajmet më të lexuara