Google ADS

100 kg kokainë të fshehura në arkat e bananeve zbulohen në disa markete në Gjermani

15:30 | 25 Prill 2024
R J

Policia në Gjermani ka nisur aksion të madh pasi punonjësit e disa marketeve në Berlin dhe Brandenburg raportuar se kanë gjetur drogë të llojit kokainë të fshehur në arkat e bananeve, raporton “Bild”.

Punonjësit gjetën kokainë mëngjesin e së enjtes teksa po shpaketonin dhe klasifikonin mallin.

Në vendngjarje kanë mbërritur forca të shumta policore.

Raportohet se janë në total afro 100 kilogramë kokainë. Në përllogaritjet e “Bild”, droga ka vlerë 4 milionë euro.