​SHBA, mbi njëmijë të vdekur nga coronavirusi brenda 24 orëve

08:35 | 27 Prill 2020

Sipas Universitetit Johns Hopkins, në Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë raportuar 965.942 raste me coronavirus dhe 54.883 vdekje.

Të Dielën, Universitetit John Hopkins, raportoi 26.732 raste të reja dhe 1.092 vdekje vetëm në SHBA.

Në total përfshihen raste nga të 50 shtetet, Rrethi i Kolumbisë dhe territoret e tjera të SHBA-së, si dhe rastet e riatdhesuara dhe ato në ushtrinë amerikane, spitalet e veteranëve dhe burgjet federale.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara