3 dhe 4 maj ditë feste, nuk ka mësim

11:53 | 30 Prill 2021

Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit (MASHTI) njofton drejtoritë komunale të arsimit dhe të gjitha institucionet arsimore se, në pajtim me nenin 2 të Ligjit Nr.03/L-064 për Festat Zyrtare të Republikës së Kosovës, të hënën më 3 maj, për nderë të Ditës ndërkombëtare të punës dhe të martën më 4 maj, për nderë të Pashkëve Ortodokse do të jetë festë zyrtare.

Maji “muaj i pushimit”, Qeveria Kurti sikurse të kaluarat, i vazhdojnë festat e vikendeve në ditë pune – Arbresh.info

 Gjatë këtyre dy ditëve institucionet arsimore nuk do të punojnë dhe procesi mësimor do të vazhdojë të mërkurën nga data 5 maj./arbresh.info/

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara