Kosovarët drejt Shqipërisë edhe në prag të Kurban Bajramit

17:28 | 18 Korrik 2021

Shumë kosovarë janë nisur për pushime në drejtim të Shqipërisë edhe në ditën e sotshme.

Në këtë video duken shumë prej veturave që presin për të paguar taksën për të hyrë në autostradë.

Të martën besimtarët myslimanë festojnë Kurban Bajramin.

Vikendet e zgjatura janë mjaftë të njohura në mesin tonë sidomos për shërbyesit civil kur gjatë ditëve të punës qëllon ndonjë ditë feste.

Sipas të dhënave të Ministrisë së Brendshme kolona në Vërmicë është e gjatë deri në 20 metra, derisa në pikëkalimet Dheu i Bardhë dhe Merdare pritjet janë edhe më të gjata si rezultat i ardhjes së shumë bashkatdhetarëve./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara