Arrestohet kryeshefi i ndërmarrjes së pastrimit në Mitrovicë, Gazmend Morina

17:18 | 1 Gusht 2019

Kryeshefi i ndërmarrjes së pastrimit në Mitrovicës, Gazmend Morina, është arrestuar sot nga Policia e Kosovës.

Ai dyshohet se është arrestuar për veprën penale “keqpërdorim i pozitës zyrtare”.

Lajmin e ka konfirmuar edhe avokati i tij, Musa Damani.

Ai ka njoftuar se pas intervistimit në stacionin e policisë është ndaluar në mbajte për 48 orë.

“Klienti im kryeshefi ekzekutiv i ndërrmarjes publike, Gazmend Morina është ndaluar në mbajtje për 48 orë pas intervistimit në zyrat qendrore të Policisë së Kosovës, dhe ky është një rast i pastër politik prapa se cilës konsiderojmë se qëndron politika e cila me çdo kusht tash e një kohë të gjatë është duke tentuar që ta atakoj punën e klientit tim kryeshefit ekzekutiv te ndërrmarjes publike “Krim uniteti”, dhe e gjithë kjo po ndodh si konsekuence e denoncimeve te mëparshme për keqpërdorimet të cilat kanë ndodhur dhe i ka raportuar klienti im Morina në ndërrmarjen në të cilën tani është Kryeshef Ekzekutiv i saj”, ka thënë Damati. /Insajderi

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara