Albin Kurti ngushëllon familjen Xheladini

17:05 | 29 Qershor 2019

Kreu i Lëvizjes VETËVENDOSJE!, Albin Kurti, përmes llogarisë së tij në Facebook, ka shprehur ngushëllimet e tij për vdekjen e Resmije Xheladinit e cila vdiq sot. Ajo ishte nëna e protestuesit të Vetëvendosjes të vrarë në demonstratat e 2007-tës, Arben Xheladinit.

Kurti e lavdëroj zonjën Xheladini duke thënë se ajo ishte bujare, punëtore, patriote dhe pedagoge që me përkushtim të njëjtë dha mësim plot katër dekada.

“Kush e ka takuar e ka dashur. Kush e ka njohur s’e ka harruar.” shkroi Kurit në Facebook.

Postimi i plotë i Albin Kurtit:

Resmije Xheladini vdiq sot. Para se ta njihja si nëna e Arbenit, ajo ishte mësuesja e vëllaut tim dhe shoqja e mësueses…

Publiée par Albin Kurti sur Samedi 29 juin 2019

 

 

Shpërndaje në rrjete sociale