KFOR-i polak dhuron maska dhe dezinfektues për QKUK-në

16:36 | 22 Maj 2020

Misioni i KFOR-it polak në Kosovë i ka dhuruar maska dhe dezinfektues Qendrës Klinike Universitare të Kosovës.

Kontingjenti ushtarak polak që operon me Forcën e Kosovës të udhëhequr nga NATO (KFOR) ka shpërndarë pajisje sanitare dhe mbrojtëse personale në Institucionet Shëndetësore në Kosovë, si pjesë e përgjigjes së Aleatëve të NATO-s ndaj pandemisë COVID-19, transmeton portali arbresh.info.

Kjo dorëzim përfaqësonte një donacion nga zyra e Presidentit të Republikës së Polonisë.

Ky donacion përfshinte 50,000 maska ​​për fytyrë dhe 1000 litra lëng dezinfektues që u transportuan në 18 maj, me një aeroplan transporti C-295M të Casa të Forcave Ajrore Polake./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara