Zuckerberg nuk e shet Instragram-in dhe Whatsapp-in

10:55 | 20 Shtator 2019

Mark Zuckerberg ka hedhur poshtë hipotezën e shitjes së Whatsapp-it dhe Instagram-it, lajmi është bërë i ditur nga senatori republikan Josh Hawley, një nga kritikët më në zë të Facebook-ut, pas takimit me pronarin e tij.

“Unë e sfidova atë të bëjë dy gjëra për të treguar se Facebook-u është serioz në lidhje me çështjen e paanshmërisë, mbrojtjen e të dhënave personale dhe konkurrencës, shitjen e Whatsapp dhe Instagram dhe nënshtrimin ndaj kontrollit të pavarur dhe të jashtëm për çështjen e censurës. U përgjigj jo për të dy”./abcnews.al

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara