Google ADS

Porsche sjell modelin e ri Cayman GT4 RS (FOTO)

12:15 | 9 Mars 2015

Porsche pas prezantimit të modelit Caymanit GT4, po planifikon një model të ri Cayman GT4 RS. Porsche Cayman GT4 RS, mendohet se makina do të jetë më e lehtë dhe më e fuqishme se modeli standard Cayman GT4.

Modeli standard Porsche Cayman GT4 ka motor 3.8 litër me 385 kuajfuqi. Kjo makinë shpejtësinë prej 0 në 100 kilometra në orë e arrin për 4.4 sekonda, ndërsa shpejtësia maksimale që mund ta arrihet nga Porsche Cayman GT4 është 295 km/orë. /albeu

Shpërndaje në rrjete sociale