Google ADS

Lenovo surprizoi në Kongresin Botëror të Telefonave me tre tabletë të rinj

11:14 | 3 Mars 2015

Lenovo prezantoi në Kongresin Botëror të Telefonave tre tabletë të rinj, dy Android dhe një me sistemin Windows.

45

Tableti i parë përmban ekran 10.i inç FHD dhe teknologjinë Dolby Atmos, që sipas Lenovo-s, e bëjnë atë tabletin e parë Android që përdor teknologjinë e avancuar të zërit.

Ai përmban gjithashtu procesorin MediaTek 64-bit me katër bërthama, dhe është vetëm 8.9 mm i hollë.

Tableti ofron lidhjen LTE, lidhjen e dyfishtë Wi-Fi, një kamerë të pasme 8 megapikselë dhe opsione të ndryshme ngjyrash. Lenovo Tab 2 A10 do të hidhet në treg në muajin prill, ku çmimi fillon nga 199 dollarë për modelet me Wi-Fi dhe 279 dollarë për modelet LTE./krokodili.al/

Shpërndaje në rrjete sociale