Kinezët përparojnë shumë në telefoni, i kanë disi risi që s’i ka askush

09:20 | 2 Qershor 2018

Kompanitë kineze të prodhimit të telefonëve janë duke përparuar shumë.

Një raport i fundit tregon se teknologjia kineze është duke rivalizuar edhe dy gjigantët, Apple e Samsung. Oppo, Vivo, OnePlus, Huawei, Lenovo dhe Xiaomi kanë disa karakteristika që deri tani nuk i ka askush.

Nëse doni një telefon të lirë me syze , Xiaomi, Oppo dhe OnePlus ju ofrojnë këtë. Nëse doni një telefon me një skaner të gjurmëve të gishtave nën ekran, Vivo tashmë e ka një në treg. Nëse doni telefonin me aparatin më të mirë – dhe telefoni i vetëm me një kamerë të trefishtë të pasme – merrni një Huawei P20 Pro./Indeksonline

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara