Xherdan Shaqiri pranë largimit

14:00 | 20 Gusht 2021

Mediat angleze raportojnë se Shaqiri do largohet nga Liverpool brenda afatit të merkatos së verës.

Sipas tyre, ai do transferohet në Francë tek Lyon.

Shaqiri ka arritur akord të plotë dhe tashmë veç pritet të arrihet marrëveshja mes dy skuadrave.

Lyon i kanë ofruar 7 milionë euro për të marrë shërbimet e lojtarit, por Liverpool vlerëson kartonin e tij me së paku 15 milionë euro. /arbresh.info.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara