Google ADS

Xavi e mbyll aventurën tek Barcelona me fitore

23:05 | 26 Maj 2024
D.H

Barcelona ka arritur të shënoj fitore me rezultat 2-1 në udhëtim tek Sevilla në kuadër të xhiros së 38-të në La Liga.

Ndeshja u nis më mirë nga mysafirët që shënuan golin pëmres polakut Robert Lewandowskit në minutën e 15-të, shkruan Arbresh.info.

Mirëpo nuk vonoi reagimi i Sevillës, En Nesyri barazoi në minutën e 31-të.

Kurse golin e fitores për Barcën e shënoi Fermin Lopez në minutën e 59-të.

Pas kësaj fitore Barcelona ka 85 pikë dhe mbyll sezonin në vendin e dytë, kurse Sevilla këtë sezon e përfundon në pozitën e 14-të me 41 sosh.

Kjo ishte ndeshja e fundit e Xavit me Barcelonën pasi do të largohet nga skuadra pasi presidenti Laporta ka vendosur të shkarkojë nga pozita e trajnerit./Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale