West Ham kërkon 100 milionë funte për shitjen e Rice

15:00 | 14 Shtator 2021

Declan Rice ka ngjallur interesimin e shumë skuadrave angleze.

Man Utd dhe Chelsea kishin shprehur interesim për transferimin e Rice gjatë afatit kalimtar të verësm.

Megjithatë ishte klubi i tij West Ham United që nuk ishte e gatshme të hiqte dorë nga ylli i tyre për asnjë çmim.

Sipas ‘Football London’, ‘Çekanët’ do të kërkojnë rreth 100 milionë funte(117 milionë euro) për shitjen e tij verën e ardhshme.

Gjigantët anglez pritet që të shpenzojnë para të majme për Rice që po vlerësohet lartë nga ekipet kyresore në Premier Ligë.

22-vjeçari këtë edicion ka zhvilluar katër paraqitje me West Hamin në të gjitha garat duke realizuar një asistim.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara