Usain Bolt jep parashikimin e tij për ndeshjen Man Utd – Juventus

18:38 | 23 Tetor 2018

Usaint Bolt, i cili është një fitues i medaljes së artë olimpike, një tifoz i madh i  Manchester United dhe një futbollist profesionist në një skuadër në A-League të Austrisë, ka folur së fundmi për ‘La Gazzetta dello Sport’ rreth ndeshjes së sotme (e martë) mes Manchester United dhe Juventusit.

“Cila është gjëja më e çmendur që keni bërë ndonjëherë për Manchester United? Isha në aeroport dhe United ishte duke luajtur, ata më ftuan te porta sepse kishte filluar të mbyllej, por unë doja ta shikoja ndeshjen deri në fund, mendoj se fluturimi u shtyrë për pak”, ka thënë Bolt, transmeton portali arbresh.info.

“Mendoj se do të jetë një ndeshje e mrekullueshme. Në fazën më të rëndësishme, dy skuadra madhështore sfidojnë njëra-tjetrën me një histori të mrekullueshme dhe krenari. Juventusi është duke luajtur shumë mirë në Serie A, ndërsa rezultatet deri tani nuk kanë qenë aq të mira për United. Por, unë do të vazhdojë të kem besim që gjithçka do të vendoset”

“Man Utd luan në shtëpi, prandaj ata kanë pak avantazh. Të luash në Old Trafford ose si mysafirë nuk është e njëjta gjë. Nuk e shoh si një ndeshje që do të ketë shumë gola, prandaj të themi 1 me 0. Po, për mua do të përfundoj 1 me 0 në favor të United”

“Kam shumë respekt për Cristiano Ronaldon si një lojtar, një respekt të madh për atë që ka bërë në fushë”

Ndeshja mes dy gjigantëve evropian zhvillohet nga ora 21:00./arbresh.info/

Lajmet më të lexuara