Usain Bolt, i prekuri i radhës nga koronavirusi, izolohet në shtëpi

16:33 | 24 Gusht 2020

Usain Bolt është i prekur i radhës nga koronavirusi.

Sipas mediave britanike, Bolt është izoluar në shtëpi, ngase ka rezultuar pozitiv për koronavirus, transmeton portali arbresh.info.

Sipas Nationwide Radio XJ, është ende e paqartë nëse Bolt ka simptomat e Covid-19.

Bolt të premten bëri një festë për ditëlindje dhe thuhet se edhe ylli i Manchester City-t, Raheem Sterling ishte i përfshirë.

Gjithashtu edhe sulmuesi i Bayer Leverkusen, Leon Bailey ishte i pranishëm./arbresh.info.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara