Google ADS

United pas Handanovicit

18:33 | 8 Mars 2015

Sipas Daily Star,  Manchester United thuhet se janë afër të nënshkruajnë me portierin e Interit, Samir Handanovic.

Portierit slloven i është ofruar një kontratë e mirë për të joshur atë që në sezonin e ardhshëm të jetë pjesë e ekipit nga Old Traffordi.

Portieri 30 vjeçar, i cili është një ndër lojtarët kryesorë të Interit në dy sezonet e fundit, është duke shqyrtuar mundësinë që në verë të largohet nga Giuseppe Meazza.

United e kanë ndjekur Handanovicin për një kohë të gjatë, dhe tani sipas Daily Star ata janë të vendosur për të bërë një ofertë të mirë e cila do të kënaqë lojtarin dhe Interin.

Kartoni i Handanovic është vlerësuar rreth 16.2 milionë funte dhe për atë është në garë edhe Arsenali.

Shpërndaje në rrjete sociale