Unai Emery e konfirmon se Alex Iwobi do të nënshkruaj kontratë të re

17:39 | 27 Korrik 2018

Alex Iwobi do të nënshkruaj kontratë pesë vjeçare me Arsenalin, ka konfirmuar trajneri i ri i “Topçinjve” – Unai Emery.

Anësori nigerian pritet të vendos për të ardhmen e tij në klub pas transferimit të shumë përfolur prej 22.5 milionë te Lazio, transmeton portali arbresh.info.

Klubi filloi negociatat rreth marrëveshjes së re në muajin dhjetor dhe tani duket se kanë rënë dakord me lojtarin që ka qenë pjesë e tyre që nga mosha tetë vjeçare.

“Sipas informatave të mia, ai do të nënshkruaj për të vazhduar qëndrimin me ne”, ka thënë Emery në lidhje me 22-vjeçarin.

Iwobi ka realizuar nëntë gola dhe ka krijuar 18 paraqitje brenda 98 ndeshjeve për “Topçinjtë”./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara