Trajneri çek Silhavy nuk pret armiqësi me Skocinë

10:03 | 14 Qershor 2021

Trajneri i Republikës Çeke, Jaroslav Silhavy, nuk beson se do të ketë armiqësi mes kombit të tij dhe Skocisë në ndeshjen e së hënës në Euro në Hampden.

Mbrojtësi i Slavia Prague Ondrej Kudela është jashtë turneut pasi mori një ndalim me dhjetë ndeshje të UEFA-s për abuzimin racor të mesfushorit të Rangers, Glen Kamara, shkruan DailyMail.

Kjo stuhi shkaktoi zemërim në Skoci dhe çoi në shprehjen e mbështetjes për Kamara në të gjithë peisazhin e futbollit./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara