Të hënën do të hidhet shorti i Kupës së Botës për klube

13:22 | 25 Nëntor 2021

Këtë të hënë është planifikuar të hidhet shorti për Botërorin e Klubeve që do të mbahet vitin e ardhshëm në Emiratet e Bashkuara Arabe.

Turneu që përballet me klubin më të mirë nga çdo konfederatë dhe i pari nga Emiratet e Bashkuara Arabe, si shtet organizator.

Shorti do të hidhet në orën 17:00 dhe do të hidhet në selinë e Cyrihut. Një ceremony virtuale që do të transmetohet drejtpërdrejt në FIFA.com.

Janë shtatë klube që do të konkurrejnë në Emiratet e Bashkuara Arabe në fillim të vitit 2022, ku datat e ndeshjeve do të mëson gjatë shortit.

Chelsea do të jetë që do të shkojë si një përfaqësues i UEFA-s dhe statusit të saj si kampion i Evropës. Ekipet e mbetura nga konfederatat plotësohen nga Al-Hilal SFC (KSA), fituesi i Ligës së Kampionëve AFC, Al Ahly SC (Egy), fitues i CAF Champions League./Arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara