Suad Sahiti kalon te Sibenik, bashkohet më vëllanë e tij e në një skuadër

11:36 | 4 Mars 2021

Sulmuesi anësor Suad Sahiti është lojtar më ri i Sibenikut, duke nënshkruar një kontratë deri në vitin 2023.

26-vjeçari do të veshë fanellën me numrin 77, dhe pas shumë vitesh ai do të luajë së bashku me vëllanë e tij Emirin.

Sahiri karrierën e tij profesionale e filloi në Maqedoni, më saktësisht në Rabotnički, ku regjistroi 70 paraqitje, duke shënuar 8 gola dhe 6 asistime.

Pas lojërave të shkëlqyera, ai u largua nga Rabotnicki, duke luajtur me klube si Skënderbeu, AE Larisa, Septemvri Sofia.

Ai pastaj bëri karrierë te Ekstraklasa të Polonisë ku luajti për Wisla Plock, ndërsa para se të kalonte te Sibenik ai luajti për Zrinjski Mostar në Bosnje. /Telegrafi/

🇽🇰 Suad Sahiti novi je igrač Šibenika. Dobrodošao! 🧡🖤

#hnkšibenik #tijedinitinajbolji

Posted by HNK Šibenik on Thursday, 4 March 2021

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara