Sterling ka pranuar se është i hapur për tu larguar nga Manchester City

08:40 | 15 Tetor 2021

Sulmuesi i Manchester Cityt, Raheem Sterling thotë se do të ishte i hapur për një largim nga ekipi aktual, gjithashtu zbuloi se ai do të donte të luante jashtë vendit.

Reprezentuesi anglez, kontrata e të cilit skadon në vitin 2023, tha se kishte ëndërruar “që në moshë të re” të luante jashtë vendit, shkruan bbc transmeton arbresh.info

“Nëse do të kishte mundësi për të shkuar diku tjetër, do të isha i hapur për të,” tha Sterling, 26 vjeç.

“Në këtë moment në kohë, futbolli është gjëja më e rëndësishme për mua.”

“Unë gjithmonë kam pasur diçka që ndoshta një ditë do të më pëlqente të luaja jashtë vendit dhe të shihja se si e përballoja atë sfidë.”

Sterling ka filluar një ndeshje në Premier League që nga fundjava e parë e sezonit, edhe pse ai ishte në anën e Pep Guardiolës për humbjen e fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve nga Paris St-Germain më 28 shtator.

Ardhja e shokut të skuadrës angleze Jack Grealish nga Aston Villa për 100 milion ka rritur konkurrencën për vendet e ardhshme në City, megjithëse mungesa e Ferran Torres për të paktën një muaj me një thyerje të këmbës zvogëlon mundësitë e Guardiolës.

Sterling u bashkua me Cityn nga Liverpooli në 2015 dhe ka fituar Premier League tri herë, FA Cup një herë dhe Kupën EFL katër herë.

“Unë nuk jam dikush që ankohet,” tha ai, duke folur në samitin FT Business of Sport në SHBA. “Unë nuk jam përpjekur ta bëj një marrëveshje më të madhe se sa është. Unë thjesht po përpiqem të shkoj, të luaj futboll dhe të shënoj rregullisht.”

Sidoqoftë, kuptohet që Sterling nuk do të mendojë për nënshkrimin e një marrëveshje të re derisa të luajë përsëri rregullisht, gjë që rrit mundësinë e përmbushjes së një ambicie të përjetshme për të luajtur jashtë shtetit. /arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara