Sterling dëshiron largimin nga City qysh në janar

10:57 | 7 Nëntor 2021

Raportohet se Raheem Sterling dëshiron të largohet nga Manchester City qysh në afatim kalimtar të janarit.

Sterling është pjesë e “Citizens” që nga korriku i vitit 2015 kur u transferua nga Liverpool, dhe që nga ajo kohë, ai ka regjistruar 307 paraqitje në të gjitha garat.

26-vjeçari ka shënuar vetëm dy gola dhe ka dhuruar dy asistime deri tani këtë edicionin në kampionatin anglez, derisa nuk po zë vend në formacionin startues të Pep Guardiolas.

Barcelona vazhdon të jetë e intersuar për reprezentuesin anglez, me trajnerin e ri Xavi i cili thuhet se e do me çdo kush në “Camp Nou”.

Sipas “Mundo Deportivo”, sulmuesi anësor dëshiron largimin nga City qysh në janar, por “Citizens” thuhet se nuk do ta lejojnë lehtësisht një gjë të tillë./Arbresh.info

Lajmet më të lexuara