Shefi i Arsenalit ‘viziton Arsene Wenger’ për të diskutuar kthimin e mundshëm të Topçinjve

16:11 | 6 Dhjetor 2020

Shefi i Arsenalit ka vizituar Arsene Wenger ndërsa ata kërkojnë ta bindin atë që të kthehet në Emiratet.

Francezi udhëhoqi Topçinjtë për më shumë se dy dekada para se të largohej në 2018, transmeton Arbresh.info

Ai duroi luftëra të dokumentuara mirë në vitet e tij të fundit në krye megjithatë protestat e tifozëve u bënë një ngjarje e rregullt.

Wenger përfundimisht u tërhoq pas një sezoni pa trofe që e pa Arsenalin të përfundonte i gjashti.

Por francezi kuptohet se është lënduar nga mënyra në të cilën mbretërimi i tij përfundoi dhe përmbys zhgënjimin e veçantë për bordin e klubit.

Ata megjithatë shpresojnë se ai do të kthehet në veri të Londrës, pavarësisht nga ata që ishin pranë tij duke këmbëngulur se ai nuk do të kthehej, madje as për të parë një ndeshje.
Por një nga dritat kryesore të klubit, shefi ekzekutiv Vinai Venkatesham, vizitoi Wenger kohët e fundit për të pohuar se ai është gjithmonë i mirëpritur, raporton Mail on Sunday.

Por personat e brendshëm kanë zbuluar se ka ende një hidhërim mes francezit dhe ish-klubit të tij.

Një punonjës i Arsenalit tha: “Ai nuk do të kthehet kurrë më. Ai është aq keq sa ndihet se ishte pranë bordit”.
Ndërsa një tjetër nga ish kolegët e menaxherit pohoi: “Përkundër asaj që njerëzit mund të mendojnë, nuk përfundoi mirë. Dhe ai nuk e ndjeu se përfundoi mirë.
“Ai ndjeu se meritonte më mirë. Dhe ai meritonte më mirë.

“Kur Peter Hill-Wood vdiq, ai duhej të ishte bërë kryetar. Ata duhej ta mbanin atë. Ju nuk humbni dikë që ka aftësinë, ekspertizën, inteligjencën dhe ndershmërinë e tij.”

Pas bashkimit në 1996 Wenger dha tre tituj të Premier League dhe shtatë Kupa FA – një rekord për një menaxher.

/Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara