Google ADS

Sergio Ramos ende nuk e ka vendosur të ardhmen

13:06 | 30 Gusht 2023
Orgesa Haziri

Legjenda e Real Madridit, Sergio Ramos ka qenë pa klub që nga largimi nga Paris Saint-Germain, por me mbylljen e afatit kalimtar, duket se do të marrë një vendim të vendosur për të ardhmen e tij.

Sevilla ishte shumë e lidhur me Ramos, por kjo lëvizje duke se nuk pëlqehet nga drejtuesit e klubit, shkruan Arbresh.info.

Ndërkohë Ramos deri më tani ka refuzuar ofertat nga Brazili dhe Major League Soccer.

Marca thotë se ai ende mund të transferohet në SHBA, por se opsioni më i mundshëm për Ramos është Turqia.

37-vjeçari dëshiron të mbetet në futbollin evropian në nivelin më të lartë, dhe Galatasaray janë të interesuar për mbajtësin rekord të paraqitjes së Spanjës.

Për më tepër, fakti që ata tani janë kualifikuar në fazën e grupeve të Champions League i bën ata favorit për nënshkrimin e tij.

Nëse kjo lëvizje nuk realizohet, atëherë Ramos ka të ngjarë të ndjekë një numër veteranësh në Arabinë Saudite, ku pa dyshim që e pret një shumë e konsiderueshme parash.

Al Ittihad janë duke negociuar me Ramos, sipas Diario AS, por ata ende nuk kanë arritur një marrëveshje për kohëzgjatjen e kontratës – Ramos do të preferonte tre vjet për dy që po i ofrohen.

Ramos u godit nga lëndimet gjatë sezonit të tij të fundit në Real Madrid dhe humbi pothuajse të gjithë sezonin e tij të parë në PSG gjithashtu.

Sidoqoftë, ai i la pas sezonin e kaluar, duke u bërë një lojtar i rregullt në “Parc des Princes”./Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale