Rikthehet Modric

16:45 | 9 Mars 2015

Mesfushori i Real Madridit Luka Modric do të rikthehet nga lëndimi në ndeshjen e dytë në 1/8 e finales në Ligën e Kampionëve ndaj Schalkes.

Këtë e ka konfirmuar menaxheri i skuadrës Carlo Ancelotti.

Modric është jashtë fushe që prej nëntorit pas një lëndimi që e pësoi në kofshë gjatë ndeshjeve me kombëtare.

Por, mesfushori është rikthyer kohëve të fundit në trajnime me skuadrën e parë dhe të martën do të paraqitet në kuadër të Ligës së Kampionëve.

“Modric do të startojë në bankën rezervë. Do t’i jap 30 minuta lojë në pjesën e dytë”, ka thënë Ancelotti.

Reali ka epërsinë në këtë përballje pas fitores në takimin e parë në Gjermani me rezultat 2 me 0.

Shpërndaje në rrjete sociale