Google ADS

Renditja e re e UEFA-s: Reali i pari, Juventusi i pesti (FOTO)

13:38 | 27 Maj 2017
Arbresh.info

Federata e Futbollit të Evropës (UEFA) ka zbardhur renditjen e re të klubeve.

Real Madrid i prin listës pas shpalljes kampion i Spanjës dhe të sigurimit të një bilete të finales së Ligës së Kampionëve me 174.942 pikë.

Madrilenët lënë pas kampionët gjerman të Bayern Munich që kanë 154.899 pikë, transmeton Telegrafi.

Në top pesëshe është edhe Barcelona dhe Atletico Madrid me nga 151.942 pikë, gjegjësisht 142.942 sosh.

Finalisti i ligës elitare evropiane për klube dhe kampioni italian, Juventus zë vendin e pestë me 140.666 pikë.

Shpërndaje në rrjete sociale