Rekordi i kampionit të boksit për mbajtjen e frymës në ujë është i pabesueshëm

21:31 | 23 Korrik 2019

Punë e palodhshme dhe përkushtim. Të dy tiparet që vijnë në mendje kur mendoni për Vasyl Lomachenko pasi ai zbulon rekordin e tij për mbajtjen e frymës në ujë është katër minuta e 30 sekonda.

31-vjeçari, i cili do të përpiqet të marrë të gjithë rripin në divizionin e lehtë gjatë muajit të ardhshëm, kur ai përballet me Luke Campbell, ka folur kohët e fundit në radio talkSPORT dhe ka zbuluar rekordin e tij të pabesuar.

Lomachenko është vënë në pikëpyetje rreth metodave të tij të trajnimit të çuditshëm që ai përdor për të qëndruar në krye dhe ndoshta rutinën më mbresëlënëse që ka marrë vëmendjen e të gjithëve është aftësia e tij për të mbajtur frymën në ujë për një periudhë të gjatë kohore.

Ukrainasi stërvitet me babanë e tij ku ai specifikon më së shumti trajnimin e trurit, që përfshin përdorimin e ushtrimeve nënujore.

“Metodat e trajnimit janë ideja e babait tim”, tha Lomachenko në talkSPORT.

“Babai im është trajneri im kryesor dhe çdo herë më jep një stërvitje të ndryshme.

31-vjeçari dhe kundërshtari i tij i ardhshëm britanik, Luka Campbell do të hyjnë në ring kundër njëri-tjetrit më 31 gusht.

Është hera e parë që ukrainasi do të luftojë në Londër në karrierën e tij profesionale, ku tashmë është konsideruar si favoriti i madh.

Megjithatë, Campbell do të jetë britaniku i dytë që është përballur me Lomachenko, pasi ai e mposhti Anthony Crolla në prillin e kaluar, përcjellë Indeksonline.

Pavarësisht që shkon në luftë duke mos qenë favorit, Campbell ka premtuar se nuk do të jetë britaniku i dytë që do të humbasë ndaj ukrainasit.

Campbell do të luftojë kundër Ukrainës për WBA dhe WBO titullin e tij të peshave të lehta WBC në O2 Arena në Londër më 31 gusht.

Shpërndaje në rrjete sociale