Google ADS

Raiola: Ma shisni Milanin, dhe shihin se çfarë do të bëj

11:36 | 8 Mars 2015

Mino Raiola ka vazhduar me deklaratat e tij sensacionale.

Raiola ka komentuar në lidhje me gjendjen në klubin e Milanit, duke thënë se ai do ta bënte një top klub, nëse do ta kishte në pronësi.

“Milani ka nevojë që të ndryshojë pronësi”, ka thënë Raiola për Tuttosport.

“Megjithatë, investitorët e mëdhenj të huaj kanë frikë që të kyçen në sistemin italian. Do e blija unë Milanin”, vazhdoi francezi.

“I kam resurset dhe e di se kë ta marr në anën time që ta rrisë skuadrën. Nuk është një shaka. Do e bëja këtë që ta ndryshoj sistemin italian. E kam provuar që ta blej Romën, por Unicredit… Do e blija edhe Napolin – menjëherë”, ka thënë ndër të tjera ai.

Shpërndaje në rrjete sociale